Podczas łączenia elementów konstrukcyjnych bardzo duże znaczenie ma, jak dokładnie połączenie takie będzie zabezpieczone. Szczególnie istotne jest to w przypadku, gdy całość narażona będzie na działanie niekorzystnych warunków.

Deszcz i wilgoć mogą bardzo szybko metal bez zabezpieczenia zamienić w samą rdzę, dlatego obowiązkowo trzeba tego przypilnować. Typowe śruby, jakie bardzo często są stosowane w takich połączeniach, żadnego zabezpieczenia nie mają. Dlatego też będą one wymagać wykonania powłoki ochronnej, przeważnie to będzie jakaś farba czy lakier.

Tym sposobem ochrona przed korozją będzie zapewniona, ale co jakiś czas i tak będzie trzeba zrobić przegląd i w razie potrzeby malowanie uzupełnić. Problemu z korozją mieć nie będą śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Kosztują one trochę więcej od zwykłych, a wynika to z tego, że ich powłoka pokryta została bardzo cienką warstwą cynku.

Ten metal powoduje, że śruby i nakrętki będą bardzo odporne na warunki zewnętrzne, i bez problemów mogą wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat bez konieczności konserwowania. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy o tym, że w porównaniu ze zwykłymi śrubami ocynkowane wersje znacznie trudniej się maluje i spawa. Jeśli ktoś będzie je potrzebował kupić do swoich prac, to bez problemów znajdzie liczne miejsca, w jakich dostanie szeroką propozycję produktów i fachową pomoc. Wystarczy że wpisze w oknie wyszukiwarki hasło śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i zapozna się z ofertą pokazanych sklepów internetowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like