Implanty zębisk są to sztuczne korzenie zębów, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy, by zastąpić brakujące zęby czy też je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu bądź innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, że są przyjmowane przez organizm i nie powodują reakcji uczuleniowych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych też i mostów, bo dają bardziej naturalny wygląd oraz zapewniają lepsze odczucia połączone z jedzeniem i mówieniem. Proces wszczepienia implantów zębów składa się z kilku etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG i ocenia stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Po pewnym czasie wykonuje się zabieg chirurgiczny, w trakcie jakiego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po kilku miesiącach, gdy implanty zostały już dobrze zrośnięte z kością, można przystąpić do montażu koron czy też mostów protetycznych – więcej na gabinet stomatologiczny bielsko. Implanty zębów są bardzo trwałym i skutecznym rozwiązaniem, które może zagwarantować pacjentom pewność i komfort połączone z posiadaniem pełnego uzębienia.

Należałoby niemniej jednak pamiętać, iż by utrzymać implanty w porządnym stanie, potrzebna jest regularna i dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Bieg zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, jaki wymaga wiedzy i doświadczenia specjalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, aby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej i zaplanować miejsce, w jakim zostaną zlokalizowane implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, podczas którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są wykonywane z tytanu lub też innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, iż są one akceptowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego pacjent musi odbyć kilka wizyt kontrolnych, żeby wypróbować, czy implanty poprawnie się zrastają z kością. Po kilku miesiącach, gdy implanty zostały już poprawnie zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron lub też mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like