Maryśka, znana też jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dwa kluczowe kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) oraz kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, w trakcie gdy CBD ma przeróżne atrybuty lecznicze. Istnieją trzy kluczowe rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych typów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to znaczna i smukła roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu i jest uniwersalnie uprawiana w strefach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia i Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich podnoszących na duchu i energetycznych efektów. Są w szeregu przypadków używane w leczeniu chandry, zmęczenia oraz braku apetytu. Odmiany Sativa mają także wyższy stosunek THC do CBD, co świadczy, że są bardziej psychoaktywne. Indica to niska oraz krzaczasta roślina o szerokich liściach. Wywodzi się z regionu Himalajów i jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie oraz Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich rozluźniających i uspokajających wyników. Są w szeregu przypadków wykorzystywane w leczeniu strachu, bezsenności oraz bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co świadczy, iż są mniej psychoaktywne – mephisto seeds. Ruderalis to mała i mocna roślina, uniwersalnie spotykana w Rosji i Europie Środkowej. Nie jest w szerokim zakresie wykorzystywany do celów uzdrawiających lub też rekreacyjnych, ponieważ ma niską zawartość THC.

Jednak niekiedy jest używany do uprawy szczepów hybrydowych, jakie łączą optymalne przymiotniki szczepów Sativa oraz Indica. Oprócz tych głównych rodzajów marihuany istnieją też odmiany hybrydowe, które powstają przez hodowlę przeróżnych typów szczepów Sativa oraz Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres rezultatów, w relacje od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład odmiana hybrydowa, jaka składa się w 50% z Sativa oraz w 50% z Indica, może mieć bardziej zrównoważony efekt, w trakcie gdy forma hybrydowa, jaka składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, ma prawo posiadać z większym natężeniem powiększający na duchu oraz energetyczny efekt.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like