Wielu właścicieli samochodów osobowych lubi się wyróżniać swoimi pojazdami, dlatego też często decydują się na różnego rodzaju przeróbki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest optyczny tuning, który pozwoli diametralnie odmienić wygląd zewnętrzny. Jeżeli ktoś będzie chciał, to pokusić się także może o modyfikacje silnika i zawieszenia, wówczas poza wyglądem pojazd zyska też dużo mechanicznych koni, lecz w przypadku takich zmian liczyć się już trzeba z wysokimi kosztami.

W praktyce większość osób podejmujących decyzję o tuningu optycznym rozpoczyna od wymiany felg. Rozwiązanie takie jest niezbyt drogie, a jednocześnie zapewniające dużo efektów. Odpowiednio dobrane felgi JR Wheels odmienią całkiem wygląd auta, nadając mu sportowego charakteru i agresywności.

Tego typu felgi są oferowane w ogromnej liczbie wzorów, klienci mają do wyboru modele z różną ilością ramion, a także wersje ze szprychami. Tym sposobem jeżeli ktoś chce, to może postawić na stonowaną klasykę, ale także może na odważną stylizację. W ostatnim czasie dużym powodzeniem zaczęły się cieszyć superlekkie felgi SL02, które nie tylko prezentują się doskonale, ale też mają świetne właściwości jezdne. Ogólna liczba dostępnych w sprzedaży felg może jednak niejednej osobie sprawić sporo kłopotów przy wyborze.

Dlatego też należy dobrze się zastanowić, żeby potem nie trzeba było ich wymieniać po założeniu. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że nie każdy wzór będzie pasował do każdego modelu samochodu. Także z tego powodu, że część marek jest tuningowana od lat, i po prostu przez ten czas ustaliły się kanony tego, jak powinien wyglądać taki tuning. Dodatkowo przy zakupie trzeba zwrócić swoją uwagę na parametry techniczne. Niejednokrotnie w przypadku takich zmian kierowcy podejmują decyzję i montażu felg z większą średnicą, równocześnie zmniejszając wysokość profilu. Lecz niekiedy trafi się ktoś, kto zakupi felgi concaver naprawdę szerokie, a jeżeli zaczną one wystawać za obrys samochodu, to nie można z takimi legalnie jeździć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like