Praca za granicą przeważnie przynosi znacznie wyższe przychody niż pracując w naszym kraju, lecz wiązać się też będzie z pewnymi obowiązkami. Jednym z najczęściej wybieranych krajów na takie wyjazdy do pracy jest Holandia, tak więc jeśli otrzyma się rozliczenie podatkowe od tamtejszego urzędu skarbowego, to należy się nim odpowiednio zająć. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że duża część pracujących rozliczyć się będzie musiała dwa razy. Jest to spowodowane tym, że posiadają oni rezydencję w Polsce, i mają przez to też potrzebę złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Zasady takiej rezydencji część osób mogą trochę wprowadzić w błąd, ponieważ jeden warunków obejmuje czas mieszkania w naszym kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum osobistych interesów. W praktyce rozliczenia podatku holandia to nie jest jakaś bardzo skomplikowana i trudna rzecz, i jeśli ktoś odpowiednio się do tego przygotuje to bez żadnego problemu powinien sobie poradzić. Lecz będzie to wymagało sprawdzenia pewnych przepisów w internecie, a także szczegółowego wyliczenia wszystkich kwot.

Sporej ilości osób nie będzie się chciało tego robić albo będą miały obawy, że gdzieś się pomylą, i osoby takie będą wolały, żeby wszystko zrobiło jakieś polecane biuro podatkowe holandia. Pracownicy takiego biura, z racji tego że zajmują się na co dzień tego typu tematami, to świetnie się orientują we wszystkich obowiązujących i Holandii i naszym kraju regulacjach. Dzięki temu sprawnie i szybko przygotują wszystkie niezbędne dokumenty, które będą do złożenia w poszczególnych urzędach.

Koszty związane z takim przygotowaniem nie są wcale jakieś duże, można się o tym przekonać przeglądając jakiś księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeśli ktoś będzie płacił podatki w Holandii, to już nie musi tego robić w Polsce, bo podpisana jest umowa o unikaniu powtórnego opodatkowania. Ale praktyce trzeba jednak swoje holenderskie dochody policzyć i je złożyć na odpowiednim formularzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like