Terapia nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie rozpoczyna się bezzwłocznie po rozpoznaniu schorzenia. Psychoterapia bazuje głównie na terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwoli choremu zrozumieć, które procesy umysłowe leżą u podstawy lub potęgują odczuwany u niego strach. W takiej sytuacji można z pełną świadomością uniknąć stresowych sytuacji i przede wszystkim bardziej świadomie podchodzić do zwalczania schorzenia u siebie. Jeśli będzie dochodzić do przeciążenia sensorycznego, to chory razem z psychoterapeutą konfrontowany jest z sytuacją wywołującą strach przez długi czas i nad wyraz mocno.

Na początku odczuje on strach jako wyjątkowo wyraźny, aczkolwiek z czasem spostrzeże, że strach ten ustąpi. W czasie psychoterapii dostarczane są narzędzia do radzenia sobie z zaburzeniem, a także poszukiwane są jego powody. To pozwala poradzić sobie z problemem u podstaw. Dużo chorych zwraca się do eksperta od psychologii o pomoc dopiero po kilku latach chorowania. Często wcześniej poszukują oni wsparcia u lekarzy pierwszego kontaktu, myśląc o tym, że u podstaw leży choroba fizyczna.

Dlatego tak istotne pozostaje to, żeby zaburzenie o charakterze nerwicowym było w krótkim czasie rozpoznane, ponieważ to wpłynie pozytywnie na polepszenie jakości życia. Nerwica mająca charakter lękowy jest nad wyraz uciążliwym schorzeniem. Odczucie niepokoju odwołuje się do sytuacji mających miejsce na co dzień, a kłębiące się myśli często nie dają uspokojenia. U pacjenta mogą pojawić się trudności z funkcjonowaniem poszczególnych układów w ciele a także objawy o charakterze psychosomatycznym.

Terapia ma w takim razie na celu poprawę komfortu życiowego u pacjenta. Nad wyraz często leczeni są chorzy zmagający się z bruksizmem. Schorzenie to dotyka większą część ludności, czyli znaczące jest, żeby poznawać powód zgrzytania zębami i mieć wiedzę, iż jest ona związana z sytuacjami stresującymi. To przynosi korzystne rezultaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like