Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się między innymi do ocieplania budynków, dlatego jest on niezwykle chętnie w takiej formie używany. Najczęściej jest oferowany w arkuszach o wymiarze 50 na 100 centymetrów, i grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio styropian na ścianie, często okazuje się potrzebne jego docięcie. Oczywiście można to wykonać piłką albo noże, lecz po pierwsze tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a za tym liczyć się będzie trzeba ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Dlatego też w każdej firmie zajmującej się realizacją tego typu prac z pewnością przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu do drogich nie należą, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo prac oraz poprawić ich dokładność. Zasada działania takich maszyn jest ogromnie prosta. Cięcie styroduru odbywa się drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu docinane krawędzie są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a poza tym w czasie pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy podłącza się do zasilacza, przeważnie o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest też szybkość i wygoda codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega niezwykle sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym solidna gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę przydatnych funkcjonalności, jakie sprawdzają się dobrze w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość cieniowania styropianu, czyli tworzenia dwóch płyt z jednej grubej. W takiej sytuacji drut unieruchomiony zostaje na odpowiednim poziomie, a następnie operator tnie styropianowy arkusz na dwie części. W niejednym przypadku może się też przydać opcja wycinania rozmaitych kształtów, a z kolei to możliwe będzie dzięki ustawieniu drutu oporowego pionowo. Biorąc pod uwagę zalety, które zostały wymienione zakup takiej maszyny powinien być jedną z pierwszych decyzji przy każdej firmie, która będzie pracowała przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarze
  1. +Reklama+
    Przy poszukiwaniu tynków i klejów do elewacji w sklepie internetowym, korzystanie z opcji porównywania produktów może dostarczyć klientom klarownego spojrzenia na różnice między dostępnymi opcjami. To narzędzie pozwala na analizę specyfikacji i cech klejów, co ułatwia świadome podejmowanie decyzji zakupowej. Sprawdź informacje na temat tynki, wybierz to co potrzebujesz i zamów.

Dodaj komentarz
You May Also Like