Wyjście z wanny czy spod prysznica dla niejednej osoby będzie nieco stresującą czynnością. Przede wszystkim dlatego, że po umyciu się swędzi je mocno skóra. Jak się okazuje, ta przypadłość jest dość często spotykana, i może mieć wiele powodów, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w części przypadków nawet nowotworowych. Z tego też powodu na pewno nie można sobie tego lekceważyć, zwłaszcza jeżeli to ma miejsce dłuższy okres czasu, a równocześnie stosowane środki łagodzące nie pomagają. Niejednokrotnie konieczne będzie wybranie się do lekarza, który zleci zestaw badań, i w oparciu o nie spróbuje ustalić co się dzieje. Często na swędzenie skarżą się osoby, jakie posiadają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda podczas kąpieli rzeczywiście zmoczy wszystko, lecz potem, jak już wyschnie wszystko, to problem się nasili.

Bardzo pomocne w takich sytuacjach będzie używanie odpowiednich płynów do kąpieli, które w swoim składzie zawierają substancje nawilżające. Podobny efekt będzie w sytuacji, gdy woda będzie zbyt twarda lub chlorowana, wówczas również pojawić się może nieprzyjemne swędzenie. Unikać też należy wysokiej temperatury podczas kąpania się, gdyż przyczynia się ona do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie łojowych gruczołów. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierna troska o swoją higienę. Jeżeli ktoś myje się często, dodatkowo używając do tego gąbki czy rękawicy, to spowodować to może mało przyjemne podrażnienie naskórka i utworzenie się zaczerwienienia czy wysypki.

Niejednokrotnie powodem problemów ze swędzeniem są najróżniejsze uczulenia na używane środki i preparaty. Jeżeli dostrzeże się coś takiego, to trzeba przestać używać drażniących produktów, a w ich miejsce użyć jakiś delikatnych i nie uczulających. Tematu swędzenia nie można sobie lekceważyć, gdyż niekiedy może to być też skutkiem niewydolności nerek, zapalenia wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może zajrzeć na internetową stronę poradnikkosmetyczny.pl/dlaczego-po-prysznicu-pojawia-sie-swedzenie-skory/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like