Aktualnie normą jeśli chodzi o przechowywanie sprzętu sieciowego i serwerów są szafy rack. Przede wszystkim to wynika z bardzo dużej funkcjonalności takiego rozwiązania, co ułatwia zarządzanie wszystkimi kablami i urządzeniami. Aby jednak rzeczywiście wszystko działało tak jak należy, to tego typu szafa musi być odpowiednio dobrana. Na naszym rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, a jeżeli będzie taka potrzeba nie będzie też problemów żeby wykonać odpowiedni na zamówienie. Dlatego z pewnością powinno się udać znaleźć coś odpowiedniego, ale na początku trzeba wiedzieć co jest potrzebne.

Podstawowa rzecz jest ustalenie, w jakim rozmiarze ma być zamawiana szafa stojąca rack. Tu najprostszym sposobem będzie zmierzenie wysokości urządzeń mających się znaleźć w środku, i dodanie około jednej trzeciej zapasu. To sprawdzi się jednak w przypadku, gdy nie planuje się już żadnej rozbudowy. Jeśli w szafie mają się w przyszłości pojawić jakieś dodatkowe routery czy komputery, to od razu najlepiej uwzględnić odpowiedni zapas, niż później musieć wszystko wymieniać. Wiele osób podczas wyboru wyłącznie się sugeruje wysokością, nie zwracając uwagi na całkowitą głębokość, a ta również ma znaczenie. Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdować się przecież będą kable, do jakich powinien być wygodny dostęp. Lepsze wersje szaf mają dwie oddzielne sekcje, co umożliwia dostęp z tyłu bez konieczności wyciągania urządzeń.

Kolejną istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, są wszelkie akcesoria i wyposażenie. Producenci dają tu dużo możliwości, tak więc dzięki temu można taką szafę dopasować dokładnie do tego, co się potrzebuje. Zamki na pewno się przydadzą w przypadku, gdy do takiej szafy mogłyby mieć dostęp jakieś nieuprawnione osoby, co zapewni niezbędne bezpieczeństwo. Jeśli taka szafa będzie stała w pomieszczeniu, w którym mogą wystąpić jakieś zanieczyszczenia, to pomyśleć można o wyższej klasie szczelności. Podczas pracy przy sprzęcie mogą się też przydać zdejmowane panele boczne, dzięki którym nie trzeba wszystkiego wyciągać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like