Dobrane w odpowiedni sposób i ułożone panele Kalisz bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze należy je dobrze wybrać, tak więc przy zakupie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Lecz nie mniej ważny będzie ich prawidłowy montaż, bo najlepszy nawet panel niewiele pomoże, jeżeli ktoś nie zrobi swojej pracy jak należy.

Ułożenie paneli należy zacząć od dokładnego wyprostowania posadzki. Niektóre z tego typu nierówności zniwelować można przy pomocy podkładów w różnych grubościach, ale przy większych konieczne będzie wykonanie wylewki samopoziomującej. Wyrównana posadzka musi dobrze się wysuszyć, bowiem w przeciwnym wypadku panele podłogowe Kalisz mogą zamoknąć i ulec uszkodzeniu. Ale nawet na suchą posadzkę trzeba dać izolacyjną folię, która będzie chroniła przed zbyt dużą wilgocią. Następną warstwą do ułożenia jest podkład. Ma on za zadanie wygłuszyć podłogę, ale też zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Dostępne obecnie panele podłogowe Ostrzeszów przeważnie posiadają montaż na klik, tak więc nie potrzeba ich dociągać pasami i sklejać. Lecz i tak po położeniu następnego rzędu trzeba je dobić do siebie porządnie, żeby pozbyć się wszelkich szczelin. Podczas docinania pamiętać należy o tym, aby obok ścian pozostawić kilkumilimetrowy odstęp. Panelowa podłoga powiem cały czas pracuje, i jeśli zostanie do pominięte, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawna osoba jeden pokój bez problemów zrobi w jeden dzień, i praktycznie od razu można po podłodze chodzić czy wstawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like