Nasza współczesna cywilizacja nie mogłaby działać bez prądu, a ten między innymi jest wykorzystywany do oświetlenia. Jeszcze całkiem niedawno było na ro zużywane naprawdę sporo energii, ze względu na to, że były stosowane tradycyjne żarówki. A w nich tylko niewielka część całej energii była przekształcana na światło, reszta była marnotrawiona w postaci ciepła. Te straty były przeogromne, na szczęście jednak wszystko uległo zmianie w momencie, w którym pojawiło się na rynku oświetlenie ledowe. Technologia ta oparta została na malutkich ledach, jakie przy płynącym przez nie prądzie wytwarzają energię świetlną.

Skuteczność tej metody jest wiele razy wyższa niż w przypadku typowych żarówek, ponieważ tutaj bardzo duża część prądu przekształcana jest praktycznie na światło. To z kolei się przekłada na jedną z podstawowych zalet, jakie mają oświetlenie led, czyli brak grzania. Tradycyjna żarówka potrzebowała przynajmniej kilkudziesięciu watów mocy, żeby zapewnić względnie jasne światło, jeśli chodzi o ledy potrzebne ich będzie raptem kilka, a to nie będzie wystarczające do tego aby się mocno rozgrzać. Warto też wspomnieć o następnych plusach tego rozwiązania, a tych jeszcze jest kilka. Wspomniane już nieduże zapotrzebowanie na prąd ma przełożenie na wiele razy niższe rachunki, jakie trzeba opłacać.

Dużą oszczędnością jest również to, że ledy są dużo bardziej żywotne, a dzięki temu znacznie rzadziej się je wymienia. Co prawda na początku trzeba za nie więcej zapłacić, lecz po krótkim okresie czasu się to zwróci. Inspiracji i pomysłów na to, w jaki sposób takie oświetlenie zastosować jest naprawę sporo, niezwykle ciekawie prezentują się na przykład lampy solarne. Nie ma problemów, żeby tego typu żarówki używać z odpowiednim zabezpieczeniem w ogrodach, tu na przykład bardzo się przydaje możliwość ustawienia kierunku światła. W celu wyszukania pomysłów i inspiracji na wykorzystanie takiego oświetlenia najlepszym miejscem będzie hurtownia led, gdzie zapoznać się można z wszelkimi nowinkami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like