Wybór odpowiedniego rodzaju obuwia dla gościa weselnego to podstawa komfortu. Tradycyjne buty damskie na wesele są nieodpowiednie z wielu powodów. Ponadto goście powinni unikać ryzyka popełnienia błędu przy wyborze obuwia. Mając to na uwadze, najlepiej nosić kapcie lub inne wygodne buty, które można łatwo przebrać. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wybrać odpowiednie buty na wesele.

Buty dopasowane do okoliczności

Większość tradycyjnych stylów butów jest nieodpowiednia na wesela. Dress code zazwyczaj wymaga eleganckich, ale klasycznych butów na wysokich obcasach. Nie stanowi to problemu, jeśli uczestniczysz jako gość, ale nie jest to odpowiednie jako panna młoda. Wysokie obcasy mogą być niebezpieczne w mokrym lub śliskim otoczeniu. Kapcie są o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze niż tradycyjne buty na weselu. Wiele kobiet na własnych ceremoniach wybiera buty na płaskim obcasie zamiast szpilek. Alternatywnie możesz nosić zarówno buty na obcasie, jak i na płaskim obcasie, aby uzyskać odpowiedni, ale niebezpieczny wygląd.

Obuwie musi być ciche

Goście weselni powinni również unikać noszenia butów, które wydają dźwięki. Na weselu goście nigdy nie powinni nosić niezgrabnych butów ani innego ciężkiego obuwia. Istnieje zbyt wiele możliwości, aby hałas przeszkadzał pannie młodej lub innym gościom. Ponadto niezgrabne obuwie może uszkodzić stoły i meble. Podczas planowania wesela goście powinni nosić wygodne, ale ciche buty. Wygodne kapcie to doskonały wybór, który idealnie wpisuje się w te kryteria!

Buty dopasowane do naszego gustu

Goście weselni powinni również unikać noszenia butów, które negatywnie uzupełniają strój panny młodej. Większość panien młodych wybiera tradycyjne białe suknie ślubne z akcentami w delikatnych kolorach, takich jak kremowe i zielonkawe błękity oraz biele w ciepłych odcieniach, takich jak brązy i złoto. Buty, które pasują do tego wyglądu, mogą kolidować z delikatnymi kolorami sukni panny młodej, jeśli zbyt mocno będą się kłócić z jej akcentami kolorystycznymi. Wybierając styl obuwia, najlepiej dopasować kolory akcentujące strój do ulubionych pastelowych odcieni. Najlepiej sprawdzają się tu buty w delikatnych kolorach ziemi — brązowym, beżowym lub jasnobrązowym, ponieważ pasują do delikatnych pastelowych kolorów sukienek, jednocześnie zachowując gustowny i bezpieczny wybór.

Wygodne obuwie zalecane

Tradycyjne style butów na wysokim obcasie nie są odpowiednie na te wydarzenia, chyba że bierzesz udział jako gość w wygodnych kapciach. Inne bezpieczne opcje to wygodne buty na płaskim obcasie lub sandały, które pasują do kolorystyki imprezy, nie hałasując ani nie będąc zbyt blisko schematu kolorów sukni panny młodej. Biorąc wszystko pod uwagę, noszenie kapci jest zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem podczas uczestniczenia we wszystkim, od świąt po zjazdy rodzinne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like