Wielbiciele potraw z Włoch doskonale wiedzą, że ich smak w dużym stopniu jest zależny od zastosowanych składników. Tradycyjne produkty włoskie oryginalne niejednokrotnie nie pochodzą z dużych przedsiębiorstw i taśmowej produkcji, lecz wytwarzane są przez lokalnych, niewielkich przedsiębiorców. Oczywiście według tradycyjnych receptur, przekazywanych pomiędzy kolejnymi pokoleniami.

Dotyczy to także mozzarelli, jakie w wielu przepisach są po prostu niezastąpione, w tym tak lubianej przez wszystkich pizzy. Ten smaczny i wyśmienity ser produkowany jest oczywiście w wielu krajach, ale przeważnie będzie mu daleko do oryginału. Wynika to zarówno z jakości mleka stosowanego do produkcji, jak też pilnie strzeżonych tajemnic tworzenia. Najbardziej obecnie popularna mozzarella włoska jest robiona z krowiego mleka. Przeważnie ma kształt niedużych, lekko spłaszczonych kulek, zanurzonych w serwatce. Jej smak jest delikatny i łagodny, a przy rozrywaniu pojawiają się charakterystyczne strzępienia.

Świetnie się sprawdza jako dodatek do dań na ciepło czy sałatek. Ale jeśli ktoś będzie szukał jeszcze lepszych smakowych doznań, to ma dwie propozycje do wyboru. Pierwszą z nich jest mozzarella buffala, która jest wytwarzana z mleka specjalnego gatunku bawolic. Przez większą zawartość tłuszczu ten gatunek sera ma trochę bardziej wyrazisty, lekko kwaskowy smak. Za to mozzarella burrata jest bardzo delikatna i maślana, będzie to zawdzięczać to dodaniu niewielkiej ilości śmietany, która znajduje się w charakterystycznej torebce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like