Granitor to specjalistyczny typ machiny do wyrobów lodów i odmiennych deserów na podwalinie mrożonego mleka. Jest to narzędzie, które służy do wytwórczości granitu, czyli gęstego, mrożonego mleka z dodatkami smakowymi, takimi jak owoce, czekolada czy orzechy. Granitory są przede wszystkim popularne w sezonie letnim, kiedy upały zachęcają do jedzenia rześkich lodów. Są one wielokrotnie wykorzystywane w restauracjach, kawiarniach oraz innych lokalizacjach, gdzie wyprzedaje się desery mleczne. Jakim sposobem działa granitor? W urządzeniu znajduje się ulubiony pojemnik, do jakiego wlewa się mleko oraz dodatki smakowe – podgrzewacz do sosu. Pojemnik jest wyposażony w dobre mieszadło, jakie miesza składniki oraz chłodzi je do należytej temperatury. W ten sposób powstaje gęsta, mrożona masa, która jest podobna do lodów, lecz o bardziej zbitej gęstości. Granitor jest banalny w obsłudze i może być wykorzystywany przez osoby bez specjalistycznej wiedzy kulinarnej.

Powinno się wlać do niego mleko i dodatki smakowe, a reszta zostanie zrobiona automatycznie. To właśnie dzięki temu produkcja granitu jest szybka i łatwa. Granitor jest urządzeniem, które cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim w sezonie ciepławym. To naturalnie dzięki niemu można ekspresowo oraz łatwo przygotować świeże desery mleczne, które z pewnością nasycą wszystkich gości. Granitor to specjalistyczny urządzenie służące do produkcji kostek lodu o przeróżnych kształtach oraz rozmiarach. Może być wykorzystywany w różnych branżach, takich jak gastronomia, handel czy przemysł.

Granitor składa się z paru koronnych pierwiastków, takich jak zbiornik na wodę, agregat chłodniczy i formy do wytwórczości kostek lodu. W zależności od modelu, granitor może przetwarzać kilka bądź kilkanaście kilogramów kostek lodu na godzinę. Obsługa granitora jest prosta i nie wymaga specjalistycznych zręczności. W celu produkcji kostek lodu należy w pierwszej kolejności napełnić zbiornik wodą, a po pewnym czasie włączyć agregat chłodniczy. Po dokonaniu stosownej temperatury, woda zostaje przelewana do formy, gdzie po paru godzinach twardnieje oraz staje się kostką lodu. Kostki lodu wolno wyjmować z odmiany manualnie bądź też automatycznie, w zależności od modelu granitora.

Granitor jest narzędziem niezmiernie przydatnym w różnych specjalizacjach, gdzie istotne jest dostarczenie obszernej ilości świeżych oraz chłodzących kostek lodu. Może być stosowany w barach, restauracjach, sklepach i innych miejscach, gdzie niezbędne są bryłki lodu do studzenia napitków lub szykowania różnych potraw. To naturalnie dzięki swojej wydajności i prostocie obsługi, granitor jest szanowanym przyrządem w wielu specjalizacjach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like