Jeśli ktoś się decyduje na zakup tapicerowanych mebli, to niejednokrotnie nie zwraca specjalnej uwagi na rodzaj wypełnienia, których używa producent. A tymczasem ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy takie meble służą do spania. Dobrze dobrana grubość i twardość decydować bowiem będą o komforcie wypoczynku, co ostatecznie się przekłada na zdrowie. Z pewnością materiałowi używanemu na wypełnienia przyjrzeć się też powinny osoby które mają jakąś alergię, ponieważ są dla nich dostępne odpowiednie rozwiązania.

Obecnie największą popularnością cieszą się cały czas pianki poliuretanowe. Od wielu lat są one z dużym powodzeniem stosowane do produkcji mebli, i cały czas sprawdzają się w tej roli doskonale. Tego typu pianki dostępne są w różnych rodzajach, różniących się przede wszystkim twardością i gęstością. W ostatnim czasie wykorzystuje się coraz częściej pianki wysokoelastyczne. W porównaniu z tradycyjnymi mają one znacznie większą elastyczność, co poprawia w znaczący sposób użytkowe walory. Jednak z piankami jest taka sprawa, że trudno utrzymać je w doskonałej czystości.

Z tego też powodu osoby mające kłopotyz alergiami zdecydować się mogą na wypełnienia silikonowe, które nie wchłaniają roztoczy i kurzu. Jest też sporo osób, jakie szukają tradycyjnych rozwiązań, a do takich można zaliczyć wypełnienia z piór i pierza. Jeżeli ktoś takim tematem będzie zainteresowany, to może w wyszukiwarce wpisać hasło pierze producent, a potem zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like