Ostatnie lata znacznie zmieniły sposób odpoczynku wielu turystów. W miejsce wycieczek i wyjazdów zorganizowanych takie osoby wolą jednak znacznie większą swobodę i elastyczność, jadąc w podróż przyczepą kempingową albo kamperem. O ile w przypadku kamperów ograniczeniem będzie ich cena, to przy przyczepach sytuacja wygląda trochę inaczej. Za całkiem nowego kampera trzeba zapłacić przynajmniej pół miliona złotych, z rynku wtórnego będą kosztować mniej lecz z kolei w takim przypadku liczyć się trzeba z kosztami ewentualnej naprawy. Całkowicie inaczej będzie wyglądać sytuacja jeżeli chodzi o przyczepy kempingowe nowe, ich ceny są znacznie mniejsze, a jeżeli byłaby konieczność wyremontowania używanej, to także znacznie mniej się za to zapłaci.

Kolejną dużą zaletą, którą posiadają takie przyczepy, jest więcej elastyczności w podróży. Faktem jest, że do ich holowania trzeba mieć pojazd z odpowiednią mocą, ponieważ pojazdy te swoją wagę mają. Lecz dopuszczalne prędkości na drogach są bardzo podobne, a mimo wszystko wyjazd z przyczepą jest wygodniejszy, jeżeli chciałoby się jeszcze pozwiedzać okoliczne rejony. Taka przyczepa kempingowa nowa może bowiem pozostać na biwaku czy parkingu, a odczepionym autem można robić krótsze i dłuższe wycieczki. Kamper już takiej elastyczności nie ma, a ze względu na swoje gabaryty i szereg ograniczeń nie do każdego miejsca da się nim dojechać. Jeżeli ktoś się martwi o wygodę i komfort, to obecnie nie ma ku temu dużych podstaw.

Oczywiście wśród modeli używanych można też znaleźć leciwe sprzed kilku dekad, ale jest też wiele wersji naprawdę nowoczesnych. W niektórych egzemplarzach można nawet spotkać telewizor, klimatyzację czy tapicerkę ze skóry, dzięki czemu podróż przebiegnie w dużym komforcie. Jeżeli jednak ktoś planuje zakupić taką przyczepę, to powinien pamiętać o paru istotnych sprawach. W ostatnim czasie przyczepy kempingowe sprzedaż zwiększyła się mocno, dlatego też liczyć się trzeba z potrzebą czekania na odbiór nawet paru miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like