Codzienne użytkowanie skrzyń biegów, silników i pozostałych urządzeń mechanicznych będzie się wiązało z tym, że po jakimś czasie będą się one zużywać. Wynika to z tego, że między poszczególnymi częściami bez cały czas jest tarcie, nawet mimo używania smarów i olejów. Proces ten występuje cały czas, co powoduje że wraz z mijającymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Na pewno można to przyhamować zmieniając odpowiednio często olej, ale są też inne sposoby na to, żeby cały mechanizm utrzymać w dobrym stanie. Do oleju dodać bowiem można różne środki do regeneracji, które jakiś czas temu zostały wprowadzone na rynek.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na powierzchni roboczych elementów tworzona jest cienka i wytrzymała ceramiczna warstwa. Przyczynia się ona do zmniejszenia tarcia między tymi częściami, a to ma przełożenie na liczne korzyści związane z eksploatacją. Przede wszystkim zmniejszone tarcie to także zmniejszony opór, tak więc do napędzenia danego układu trzeba mniejszą ilość energii. W zależności od konkretnego urządzenia oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy dzisiejszych cenach za paliwa jest dość istotne.

Dodatkowo przez taką powłokę zewnętrzne warstwy podzespołów stają się znacznie twardsze, a tym samym narażone w mniejszy sposób na zużycie. Preparaty do regeneracji wykorzystać można do wielu różnych mechanizmów. Dobrze sprawdzają się one w przypadku silników samochodowych, będzie to dotyczyć zarówno osobowych pojazdów jak również rolniczych i przemysłowych. W szczególności w tych ostatnich jest to ważne, gdyż muszą one pracować pod dużymi obciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów użycie środków do regeneracji poprawia pracę tych części i zmniejsza wibracje, lecz również nawet kilkukrotnie zwiększa trwałość elementów.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, to w wyszukiwarce może podać hasło stosowanie dodatku do oleju skrzyń biegów i zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like