Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w jakich Polacy spędzają urlop. Zachęca wspaniałą aurą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Nic dziwnego że co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób uważana jest ona za mały europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że wielu turystów planuje kupno tam jakiejś nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości w tym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na poziom ich cen, nie należy się raczej w najbliższym czasie spodziewać że zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a raczej przez kolejne lata lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie szła w górę. Następną istotną sprawą będzie to, że nieruchomość którą się kupi można będzie wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, tak więc na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy w roku. Duże znaczenie rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane na wybrzeżu, ale z kolei też przy nich liczyć będzie można na największy zysk z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu czynników. Na pewno lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też rejonu kraju. Należy też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą i kurs EURO, a także to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Ze względu na nieco skomplikowane przepisy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiego zakupu przy pomocy jakiegoś pośrednika. Za takie pośrednictwo trzeba będzie zapłacić kilka procent ogólnej wartości transakcji, ale agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Sporo takich pośredników działa również na naszym rynku, można ich na przykład znaleźć po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like