W czasie upalnych, letnich dni na różne sposoby można szukać jakieś ochłody. Dużo osób wybierze zapewne jakiś zimny deser, taki jak na przykład granitę. Od pewnego czasu da się w popularnych miejscach dostrzec urządzenia z przezroczystymi pojemnikami, w jakich mieszana jest kolorowa masa. Taka masa to nic innego jak zmrożone drobinki lodu, a ten deser nazywany jest granitą. został on wymyślony w południowych Włoszech, w słonecznej i ciepłej Sycylii. To właśnie tam zmieszano po raz pierwszy cukier, sok z cytryny i wodę, a następnie całość zmrożono przy jednoczesnym mieszaniu.

Pod działaniem ujemnych temperatur woda zamarza, ale przez to że jest ciągle mieszana, to tworzą się wspomniane już kryształki. Dzięki temu granita daje duże orzeźwienie, co na pewno doceni każdy jak na zewnątrz świecić będzie upalne słońce. Kolejnym zachęceniem do kupna i skosztowania jest wygląd tego deseru, a ten faktycznie wygląda niesamowicie. Granitę przygotowuje się w dużych maszynach, zwanych granitorami.

Najczęściej granitor będzie miał od jednego do kilku przezroczystych pojemników, w jakich znajduje się woda z dodatkami. Aktualnie poza typową wersją cytrynową oferowanych jest mnóstwo innych wersji smakowych, sprzedawcy tu mocno eksperymentują żeby zachęcić klientów do zakupu. W pojemnikach granitora umieszczone są też mieszadła, które wolno się obracają, ciągle mieszając całą masę w środku. Dość często na takich stoiskach z granitą zobaczyć także można rozmaite akcesoria, takie jak chociażby podgrzewacz do sosu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like