Zdecydowana większość z nas wie bardzo dobrze o tym, w jaki sposób dbać o stan swoich zębów. Ograniczenie słodyczy, mycie rano i wieczorem czy też regularne przeglądy u dentysty to w sumie tanie i proste rzeczy, a jednak i tak cały czas stomatolodzy mają ręce pełne roboty. Jeśli będą do zaleczenia małe ubytki, to raczej nie będzie przy tym nic boleć, a dodatkowo nie będzie to bardzo kosztowne.

Z tego też powodu tak bardzo podkreślana jest rola regularnych przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan zębów, i jeśli coś znajdzie to zaproponuje odpowiednie leczenie. Zaleca się, aby taki przegląd wykonywać raz na rok, wtedy ewentualne ubytki nie będą się mogły zbyt mocno powiększyć. Lecz jeżeli ktoś sobie to zaniedba i pojawi się ból, to wówczas sytuacja staje się bardziej poważna. Z pewnością zostanie wówczas podjęta próba leczenia chorego zęba, i w niejednym przypadku może się to udać. Lecz jeżeli jednak dojdzie do uszkodzenia nerwu, to wtedy niezbędne stanie się kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin obecnie daje całkiem sporo możliwości w tej kwestii, przede wszystkim dlatego że dentyści do dyspozycji otrzymali nowoczesne mikroskopy. Dzięki tym urządzeniom da się teraz wyleczyć zęby, które przed kilkunastu laty jeszcze trzeba było usunąć.

Rzecz jasna będzie się to wiązało z dość wysokimi wydatkami, ponieważ za leczenie jednego kanału trzeba zapłacić co najmniej trzysta złotych, lecz utrzymanie własnego zęba z pewnością warte będzie wydania takiej kwoty. Czasami po tego typu leczeniu pozostaje jedynie sam korzeń, do jakiego można włożyć specjalny sztyft i osadza się na nim potem koronę. Są jednak przypadki, że nawet pomimo użycia zaawansowanego sprzętu i umiejętności stomatologa ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takich przypadkach także jest parę możliwości na to, aby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin na przykład może zaproponować wykonanie mostu lub korony, zamocowanej na wkładzie. Droższym, lecz skutecznym wyjściem są również implanty, które mają formę wkręcanych w kości szczęki kołków z tytanu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like