Najważniejszą kwestią w przypadku wynajmu dźwigu będzie maksymalny udźwig urządzenia, jaki powinien przewyższać wagę najcięższego ładunku o co najmniej kilkanaście procent dla zachowania bezpiecznego marginesu. Należy pamiętać, że podawana w specyfikacji wartość dotyczy pracy przy ustalonym wysięgu i maleje wraz z wydłużaniem ramienia. Podane tabele udźwigu dla konkretnej konfiguracji są niezbędne do prawidłowego ocenienia możliwości danego sprzętu.
Wysięgi poziomy i pionowy to następne ważne techniczne parametry, które należy przeanalizować dokładnie przed podpisaniem umowy najmu. Najwyższa wysokość podnoszenia ładunków oraz zasięg poziomy muszą uwzględniać nie tylko miejsce docelowego umieszczenia ładunków, lecz również przeszkody znajdujące się na drodze. Dodatkowym czynnikiem jest minimalny zasięg, jaki wskazuje, jak blisko danej przeszkody może pracować dźwig Mielec.
Transport i montaż samego sprzętu również będą wymagać dokładnego rozpoznania terenu. Sprawdzenie wymiarów danej maszyny, jej masy całkowitej oraz nacisków na podłoże pozwoli ograniczyć nieprzyjemne niespodzianki. Ważny jest w szczególności jest promień skręcania oraz wymiary podstawy dźwigu, zwłaszcza w przypadku prac w ciasnych miejskich przestrzeniach lub wewnątrz zakładów przemysłowych.
Dostępność podpór stabilizujących i ich rozstaw są informacjami decydującymi o możliwościach ustawienia bezpiecznie maszyny w konkretnym miejscu. Zaawansowane Dźwigi dysponują często układami wspomagającymi operatora, takimi jak czujniki obciążenia czy kamery cofania.
+Tekst Sponsorowany+