Nie bez przyczyny kuchnia włoska przez wielu jest uważana za najlepszą na świecie. Składniki naturalnego pochodzenia i bogactwo smaków sprawiają, że pizza, spaghetti czy lazania cały czas się cieszą niesłabnącą popularnością. Jeden z takich składników to oryginalna mozzarella włoska, jaka od dziesięcioleci jest wytwarzana zgodnie z oryginalnymi recepturami. Sam proces produkcji mozzarelli do skomplikowanych nie należy, lecz na ostateczny smak wpływają różne czynniki.

Bardzo ważna będzie jakość wykorzystanego do wyrobu mleka, ale też ogromne znaczenie będzie miała wiedza i doświadczenie serowarów. Aby otrzymać najwyższej jakości produkt należy poszczególne rzeczy wykonać w odpowiedniej chwili, a żeby to zrobić dobrze to trzeba mieć wiele lat praktyki. Z tego też powodu pomimo wysiłków nie włoskie firmy nie mają możliwości wyprodukowania tak dobrych serów, bowiem ich wyroby będą zupełnie inaczej smakować.

Bardzo dobrze to też wiedzą kucharze, którym zależy na najwyższej jakości swoich potraw. Pragnąc zachować tę jakość używają oni do pizzy czy lazanii jedynie najprawdziwsze produkty włoskie oryginalne, dzięki czemu mogą o tę jakość zadbać. Samych serów mozzarella jest dużo odmian, poza najbardziej klasycznym coraz większym zainteresowaniem cieszy się chociażby mozzarella buffala. Ta odmiana sera jest wytwarzana z bawolego mleka, które ma dużo więcej tłuszczu niż krowie. Przez to buffala posiada charakterystyczny, lekko kwaśnawy posmak, a jednocześnie jest łagodna i bardzo delikatna.

Bez problemów kupić ją można w dobrych sklepach z włoską żywnością, i świetnie się nadaje do każdej typowej potrawy. Niezwykle interesująco prezentuje się także w smaku mozzarella burrata. Przy produkcji tej mozzarelli w każdej kulce wykonuje się niedużą kieszonkę, do jakie następnie się wlewa gęstą śmietankę. Dodatek ten daje delikatny, maślany smak, od którego zresztą pochodzi nazwa tego sera, a po rozkrojeniu kieszonki z wnętrza wypłynie śmietankowy płyn.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like