Miesięczne archiwum: sierpień 2015

Nowe przepisy dotyczące międzynarodowych spraw spadkowych

Od 17 sierpnia 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące międzynarodowych spraw spadkowych. Wprowadzone zmiany będą szczególnie istotne dla tych obywateli polskich, którzy wyjechali poza granice kraju i zmienili lub planują zmienić swoje miejsce zwykłego pobytu na inne państwo członkowskie Unii Europejskiej. Nowe przepisu regulują zasady postępowania spadkowego m.in. w przypadku, gdy obywatel kraju Unii Europejskiej na stale zamieszkuje w kraju ... Przeczytaj więcej »

Prawo własności intelektualnej – najważniejsze zagadnienia

Zgodnie z polskim prawem – własność intelektualna odnosi się do wszelkich wytworów ludzkiego umysłu w postaci materialnej, np. w formie książki, rysunku, szkicu czy projektu. Własność intelektualna tworzy się zatem w wyniku aktywności człowieka, głownie na płaszczyźnie literackiej, artystycznej, przemysłowej oraz naukowej. Podstawowymi przepisami regulującymi prawo własności intelektualnej w Polsce są w szczególności: w zakresie prawa własności artystycznej, naukowej i ... Przeczytaj więcej »

ABC zawierania umów

Przedsiębiorcy, niezależnie od branży w której działają, prowadząc działalność gospodarczą, zawierają różnego rodzaju umowy – są to zarówno umowy z klientami, jak i umowy z dostawcami surowców, dostawcami mediów i usług, umowy najmu, leasingu i wiele innych. Poniżej chcielibyśmy omówić kilka kwestii związanych z zawarciem umowy. W praktyce bowiem sprawiają problem i mogą wymagać pomocy prawnej. Sposób zawarcia Podstawowe sposoby zawierania ... Przeczytaj więcej »

Witamy Państwa na naszym firmowym blogu!

Szanowni Państwo, witamy na naszym firmowym blogu, który powstał dla wszystkich, którzy – pragną  poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa, poszukują pomocy w analizie zagadnień prawnych, mając przy tym trudności ze zrozumieniem, często hermetycznego, prawniczego języka. Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla Państwa, z myślą o wszystkich, którzy szukają rzetelnej, specjalistycznej wiedzy. Wszelkie informacje publikowane na blogu będą pisane językiem fachowym, ... Przeczytaj więcej »